• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Asansör Yetkilendirme Sistemi

 

ASANSÖR KAT YETKİLENDİRME SİSTEMLERİ

 

 

 

               

 

 

PKSN 20 (Asansör Tuş Kontrol Okuyucu)

Gerilim, Akım ve Güç:  12/24 VDC   150 mA,   2W

Çalışma Sıcaklığı: -10/ +55 ’C

RFID  Frekansı:  13.56 MHz

RFID Standart’ı:  ISO/IEC 14443 A/MIFARE ve NTAG

Çalışma Tipi: Standalone.

Çalışma Tipi Açıklaması: Cihaz çalışması tamamen kendi içinde bağımsız olup PC (bilgisayar) bağlantısına gerek duymaz. Sadece güç kaynağı  ve asansör tuş takımı bağlantısı ile cihaz hazır hale gelir.

Sesli ve Görsel Bildirimler: Cihaz üzerinde bulunan buzzer, LCD ekran ve cihaz arkasındaki ledler ile cihazın çalışma durumunu bildirmekte olup ayrıca LCD ekranda Personel isim soyisim, yetkili kat bilgileri, cihaz hazır olma durumu ile ilgili ekran mesajlarını görebilirsiniz. Buzzer ile çeşitli işlemler hakkında sesli bildirimler alınıp, yetkili ve yetkisiz personel kartlarında farklı sesli tepkiler  ile personele sesli bilgiler verir.

Röle ve Kontak Çıkışları: Cihaz 8 adet röle kontak çıkışına sahip olup bu kontaklar normalde açık veya normalde kapalı olarak kullanıcı tarafından değiştirilebilir. Standart olarak kontaklar normalde açık gönderilmektedir. Cihaz röle kontakları ile 0-125VAC  / 0-40VDC voltaj 1 amper aralığındaki yükleri kontrol edebilirsiniz.

Ekran: 2x16 Mavi karakter LCD

Tuş Takımı: Yok                                                              

Tarih Saat Bilgisi: Yok

Cihaz Açıklaması: Cihaz 8 Kat ( ve 16 Kat opsiyonel ) yapılardaki asansör sistemlerinde tam güvenlikli olarak kontrol sağlar. Günümüzde güvenliğin ulaşmış olduğu seviye göz önünde bulundurularak üretilen cihazımız sadece yetkili personelin asansör ile belirlenen katlara veya bütün katlara ulaşım sağlayabilmesini, yetkisi olmayan personellerin veya yapı dışındaki kişilerin asansörü kullanamamasına veya kullanabilse bile personel kartına verilen yetki ile sadece istenilen katlarda asansörü kullanabilmesine izin verir. Bu sistem asansörlerin gereksiz kullanılmasının, asansörlerin gereksiz katlar arasında meşgul edilmesinin önüne geçmektedir.

Kullanıcı Bilgileri: Personel kartlarının tanımlanması için  PKSN 10 USB okuyucusu gerekmektedir. PKSN 10 cihazı personel kartlarının istenilen katlarda yetkilendirilmesinde, isim, soyisim, kat bilgileri gibi bilgilerin personel kartına yazılmasını ve silinmesini sağlar.  

 

 

 

 

 

PKSN 10 Kart Tanım Okuyucusu USB

Gerilim / güç:    5 VDC  /  1W (USB Bağlantıdan aldığı güç ile direkt çalışır, harici güç kaynağı gerektirmez)

Çalışma sıcaklığı: -10   / + 55   ‘C

Haberleşme tipi :   USB 2.0 standart  - (RS485/422 ve RS232 opsiyonel)

Haberleşme hızı: 115200 bps (baudrate) 8N1

RFID  Frekansı:  13.56 MHz

RFID Standart’ı:  ISO/IEC 14443 A/MIFARE ve NTAG

Sesli ve Görsel Bildirimler: Cihaz ile yapılan işlemlerde içerisinde bulunan buzzer ve rgb ledler ile cihaz durumunu bildirmekte ve kullanıcıya yaptığı işleme dair sesli ve görsel mesajlar vermektedir.

Röle Çıkışı: Yok                               

Tuş Takımı: Yok

Güvenlik: Cihaz haberleşmesi içerisinde gömülü olan 32 bit şifreleme ile iletilen datalar uçtan uca korunmaktadır.

Tarih ve Saat Bilgisi: Yok

Cihaz Açıklaması: Cihaz kullanım amacı olarak 13.56 MİFARE standart smart kartların ID lerinin okunması, Geçiş kontrol, Yemekhane kontrol, Personel denetleme ve kontrol gibi sistemlerde personel kartının sisteme tanıtılması, smart kartların içerisindeki 1-4 Kb lik hafıza alanına istenilen dataların yazılması / okunması, smart kart’a  64 bit şifreleme yapması ve şifreli alanlara ücret / puan yüklemesi/ eksiltilmesi, bonus tipi uygulama işlemleri yapmak için kullanılır.

Montaj: Cihaz masaüstü kullanıma uygundur.

Garanti: Cihaz üretim hatalarına karşı firmamız tarafından 2(iki) yıl süre ile garantilidir.